Sun Trade Dış Ticaret ve Pazarlama 2016 yılında kuruldu. Ana iş kolu olarak gıdayı seçen firmamız, bu sektörün ihtiyaçlarına yönelik öncelikli aroma vericiler olmak üzere tüm gıda katkı maddelerinin ithalat ve ihracatını gerçekleştirmek amacıyla yola başlamıştır.

Günümüz trendlerini yakından takip ederek, iş ortağı olarak gördüğü siz müşterilerini en doğru ürünlerle buluşturmak firmamızın başlıca hedefidir.

Kuruluşundan kısa bir süre sonra Amerikan menşeli The Perfumer’s Apprentice / The Flavor Apprentice şirketinin Türkiye Bayiliği’ni alan firmamız The Flavor Apprentice ürün yelpazesini kısa süre içinde genişletmiş ve genişletmeye devam etmektedir.

Gıda ve meşrubat sanayinde üretim yapan firmaların ihtiyaçlarını karşılamak ve tedarik zincirlerinde ihtiyaç duyulan bir tedarikçi olmak amacını güden firmamız bu doğrultuda müşteri odaklı çalışmakta ve sadece toptan satış hizmeti vermektedir.

Hedeflerimiz arasında gıda aroması üretimi yapan Amerikan ve Avrupa menşeili farklı firmaların da Türkiye Bayilikleri ve Distribütörlüklerini almak vardır, bunun için gerekli görüşmeler yapılmaktadır.Güncelleme / Mayıs - 2017
Firmamız Amerikan Menşeli Capella ürünlerinin ithalatına başlamış ve Capella 'nın Türkiye'de tek yetkili bayisi durumundadır.


Güncelleme / Temmuz - 2017
Firmamız, Kanada'lı Wonder Flavours ile distribütörlük antlaşmazı imzalayarak, firmanın Türkiye satış operasyonlarında tek yetkili distribütör olmuştur. ( exclusive distributor )